شرکت تعاونی صنایع دریایی نوح جنوب در تاریخ ۱۳۸۴/۱/۱۰  تحت شماره ۵۳۹۲ در آبادان به ثبت رسیده و در تاریخ ۱۳۸۹/۰۹/۰۱ به بهره برداری رسید و فعالیت های خود را در بارد این شرکت واقع در شهر چوئبده آبادان در زمینه ساخت شناورهای کامپوزیتی آغاز نموده است.

این مجموعه در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار احداث گردیده که در حال حاضر دارای یک سالن تولید به مساحت ۱۹۰۰ متر مربع و ساختمان جانبی شامل ساختمان اداری به مساحت ۷۴۰ متر مربع و سایر ساختمانها به مساحت ۵۶۰ متر مربع می باشد.

این شرکت با بهره گیری از تیم طراحی و ساخت خود که شامل کارشناسان و طراحان مجرب و متخصص داخلی و خارجی می باشد، در زمینه ساخت انواع شناورهای کامپوزیتی و فلزی شامل شناورهای مسافربری، شناورهای تندرو، صیادی، تفریحی، آمبولانس دریایی، شناورهای تحقیقاتی و شناورهای خاص فعالیت می نماید.

این شرکت با همکاری طراحان و تولیدکننداگان داخلی و خارجی، انواع شناورهای فلزی اعم از آلمینیوم و فولادی را در سبد محصولات خود دارد.همچنین تیم فنی صنایع دریایی نوح جنوب سابقه تعمیرات انواع شناورهای فولادی مانند بارج، یدک کش، دوبه، لندینگکوافق و … در رزومه خود دارد.

شایان ذکر است با توجه به سابقه همکاری مثبت با صندوق توسعه صنایع دریای و وجوه اداره شده سازمان بنادر در سال های گذشته، امکان معرفی مشتری جهت اخذ تسهیلات ساخت و تعمیرات در شرکت نوع جنوب وجود دارد.